Naspäť / Kompletná sada 4 základných elementových olejov

Základné údaje

Cena s DPH: 49,90 €
Pôvodná cena: 60,00 €
Najnižšia cena za posledných 30 dní: 49,90 €
Dostupnosť: na sklade
Doba dodania: 24 hodín od objednania
ks

Ajurvédské elementové oleje sú kľúčovým prvkom tradičnej ajurvédskej medicíny, ktorá sa zameriava na udržanie rovnováhy telesných prvkov – vzduchu (vata), ohňa (pitta), zeme (prithvi) a vody (kapha). Tieto oleje sú vyrábané z vybraných bylín, koreňov a rastlín, ktoré majú špecifické vlastnosti na vyrovnávanie a harmonizáciu telesných elementov.

Ajurvédské oleje sú určené pre rôzne potreby a konštitúcie jednotlivcov. Napríklad olej pre vatu (VZDUCH) upokojuje nervový systém a posilňuje kĺby, zatiaľ čo olej pre pittu (OHEŇ) môže pomôcť znižovať nadmerné teplo a podporovať trávenie. Olej pre kaphu (VODU) sa zameriava na odstránenie stagnácie a posilnenie imunitného systému. Olej pre prithvu (ZEM) sa používajú s cieľom posilniť svaly, kosti a ostatné vlastnosti spojené s posilňovaním a upevňovaním zdravia.

Aplikácia ajurvédskych elementových olejov prebieha pomocou masáže alebo iných techník, ktoré sú prispôsobené individuálnym potrebám. Tieto oleje poskytujú nielen fyzickú podporu, ale aj harmonizujú myseľ a emocionálny stav. Vďaka svojim prírodným zložkám sú ajurvédské elementové oleje cenené pre svoju schopnosť podporovať celkové zdravie a pohodu komplexne.

Naše elementové oleje sú vyrábane podľa prísnych pravidiel potrebných pri spracovaní základných ingrediencií, ako aj pri ich následnom spracovaní a balení. Oleje je možné používať ako masážne, kúpeľné, telové a pleťové oleje.

V ajurvédskej tradícii existujú štyri základné prvky, známe ako "mahabhuty" alebo veľké elementy. Tieto elementy tvoria základný stavebný kameň všetkých hmotných vecí a sú základom pre koncepciu telesných a mentálnych vlastností jednotlivcov. Existujú štyri základné ajurvédske elementy:

  1. Vzduch (Vata): Predstavuje energiu pohybu a kontroly. Vata je spojená s vlastnosťami ako ľahkosť, suchosť, chlad a pohyb.

  2. Oheň (Pitta): Predstavuje energiu transformácie a trávenia. Pitta je spojená s vlastnosťami ako teplo, oheň a transformácia.

  3. Voda (Kapha): Predstavuje energiu stability a štruktúry. Kapha je spojená s vlastnosťami ako ťažkosť, vlhkosť, stabilita.

  4. Zem (Prithvi): Predstavuje energiu stability a pevnosti. Prithvi je spojená s vlastnosťami ako ťažkosť, hustota, pevnosť a stabilita.

Podľa ajurvédskej filozofie je rovnováha týchto prvkov v tele nevyhnutná pre udržanie optimálneho zdravia. Nerovnováha medzi týmito prvkami môže viesť k rôznym zdravotným problémom, a preto ajurvéda odporúča rôzne terapie, vrátane úpravy stravovacích návykov, používania špeciálnych bylín a masáží, na udržanie rovnováhy jednotlivých elementov.

POUŽITIE: olej aplikujte priamo na pokožku a masážou vmasírujte do pokožky. Olej sa môže sa aplikovať masážou na telo, nakvapkaním pár kvapiek do kúpeľa ako kúpeľný olej alebo ako olej na ošetrenie vlasov a pokožky tváre a tela.

UPOZORNENIE, SKLADOVANIE: výrobok je určený len na vonkajšie použitie. Olej skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte ho pred priamym slnečným žiarením. Chráňte pred deťmi.

Krajina pôvodu: THAJSKO
Objem: 4 x 100 ml.
Trvanlivosť výrobku: 24 mesiacov

Technické parametre

Jednotková cena
100 ml.: 12,48 EUR
Objednávacie číslo
Kód: AY4
Naspäť
Rýchly telefónny kontakt:
(421) 55 677 19 36