Naspäť / Ajurvédsky elementový pleťový a telový olej - ZEM

Základné údaje

Cena s DPH: 15,00 €
Dostupnosť: na sklade
Doba dodania: 24 hodín od objednania
ks

Ajurvédské elementové oleje sú jedným z hlavných produktov v ajurvédskej medicíne. Ajurvéda je starodávny indický systém liečenia, ktorý sa zameriava na dosiahnutie rovnováhy tela, mysle a ducha. V ajurvéde sa verí, že každý človek je zložený z piatich základných prvkov, nazývaných panchamahabhuty. Tieto prvky sú vzduch (vayu), oheň (agni), voda (jala), zem (prithvi) a éter (akash).

Ajurvédské elementové oleje sú vytvorené z kombinácie rôznych byliniek, rastlín a prírodných extraktov, ktoré sú spojené s konkrétnymi panchamahabhutami. Každý elementový olej má svoje vlastnosti a účinky na telo a myseľ. Nasledujú príklady niektorých ajurvédskych elementových olejov:

  1. Vayu (vzduch) olej: Tento olej sa používa na harmonizáciu vzdušného prvku v tele. Pomáha pri uvoľňovaní napätia, podporuje cirkuláciu a zmiernuje problémy spojené s nervovým systémom.

  2. Agni (oheň) olej: Tento olej je zameraný na vyrovnanie ohnivého prvku v tele. Pomáha pri trávení, podporuje metabolizmus a energizuje telo.

  3. Jala (voda) olej: Tento olej sa používa na vyváženie vodného prvku v tele. Má upokojujúci účinok, pomáha hydratovať pokožku a zmierniť zápalové stavy.

  4. Prithvi (zem) olej: Tento olej je určený na vyrovnanie zemského prvku v tele. Má upokojujúce a stabilizujúce účinky, podporuje rast a regeneráciu tkanív.

  5. Akash (éter) olej: Tento olej sa používa na vyváženie éterického prvku v tele. Má upokojujúci účinok na myseľ a podporuje vnútornú rovnováhu.

Každý z týchto olejov má jedinečné zloženie a môže sa aplikovať masážou na telo, pridávať do kúpeľa alebo použiť ako pleťový olej na ošetrenie vlasov a pokožky tváre a tela.

Vzácny jojobový olej v kombinácii s olejom zo sladkej mandle, slnečnicovým a zázvorovým olejom, olejmi z ylang-ylangu a cédrového dreva v špeciálnej zmesi čistých esenciálnych olejov. Pôvodná receptúra, žiadne chemické konzervanty a minerálne oleje, všetko v bio organickej kvalite, to je rada unikátnych masážnych olejov vyvinutých špeciálne pre najnáročnejších klientov.

* Jojobový olej je pomerne vzácny olej, ktorý je obzvlášť vhodný pre veľmi suchú pokožku, nakoľko jeho zloženie je veľmi podobné pokožke vlastným olejom. Napomáha udržiavať prirodzenú vlhkosť pokožky, upravuje tvorbu akné a prípadné nerovnosti pokožky.

* Olej zo sladkej mandle je vďaka svojej jemnej konzistencii, rýchlej absorbcii a príjemnej aróme mimoriadne obľúbeným prírodným olejom. Je bohatý na vitamíny A, B1, B2 , B6 a E.  Pokožku zanecháva zamatovo jemnú a hydratovanú.

* Olej zo semienok slnečnice je bohatý na esenciálne mastné kyseliny. Pomáha hydratovať, regenerovať a napravovať stav pokožky. Je špeciálne vhodný na namáhanú, citlivú, suchú a poškodenú pokožku.

* Olej z ylang-ylangu má upokojujúce účinky na pokožku a redukuje tvorbu kožného mazu. Pomáha upokojiť podráždenie, znižuje začervenanie a napomáha pri problémoch s akneóznou alebo mastnou pokožkou.

* Zázvorový olej má stimulačné účinky, ktoré oživujú unavenú pokožku, zvyšujú jej vitalitu, prispievajú k oživeniu a rozjasneniu pokožky. Jeho aplikácia na pokožku môže pomôcť zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu, čo vedie k pevnejšej a hladšej pokožke. 

* Olej z cédrového dreva sa tradične používa na liečenie kožných podráždení, svrbenia a ekzémov. Jeho upokojujúce účinky môžu pomôcť zmierniť podráždenie a zápal pokožky, čo vedie k zlepšeniu celkového stavu pokožky. Olej z cédrového dreva má hydratačné a upokojujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku zvláčnenú a vyváženú.

Masážny olej ZEM bol navrhnutý špeciálne na posilnenie pevného - zemitého elementu.

INGREDIENTS / ZLOŽKY: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cananga Odorata (Ylang Ylang) Flower Oil, Zingiber cassumunar Root Oil, Juniperus Virginiana (Cedarwood) Oil.

POUŽITIE: olej aplikujte priamo na pokožku a masážou vmasírujte do pokožky. Olej sa môže sa aplikovať masážou na telo, nakvapkaním pár kvapiek do kúpeľa ako kúpeľný olej alebo ako olej na ošetrenie vlasov a pokožky tváre a tela.

UPOZORNENIE, SKLADOVANIE: výrobok je určený len na vonkajšie použitie. Olej skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte ho pred priamym slnečným žiarením. Chráňte pred deťmi.

Krajina pôvodu: THAJSKO
Objem: 100 ml.

Trvanlivosť výrobku: 24 mesiacov

ZÁKLADNÉ ELEMENTOVÉ CHARAKTERISTIKY PODĽA AJURVÉDY:

element

obdobie

šťava

orgán

vlastnosti

označenie

moderné označenie

charakteristika

vietor

Jar

krv

pečeň

Teplý a vlhký

sangvinik

umelec

odvážny, plný nádeje

oheň

Leto

žltá žlč

slezina

Teplý a suchý

cholerik

idealista

ľahko hnevlivý, zle naladený

zem

Jeseň

čierna žlč

žlčník

Studený a suchý

melancholik

ochranca

skormútený, nespavý, podráždený

voda

Zima

hlien

mozog,

pľúca

Studený a vlhký

flegmatik

racionalista

pokojný, bez emócií


Naspäť
Rýchly telefónny kontakt:
(421) 55 677 19 36