Naspäť / Ajurvédsky elementový pleťový a telový olej - VZDUCH

Základné údaje

Cena s DPH: 15,00 €
Dostupnosť: na sklade
Doba dodania: 24 hodín od objednania
ks

Ajurvédské elementové oleje sú jedným z hlavných produktov v ajurvédskej medicíne. Ajurvéda je starodávny indický systém liečenia, ktorý sa zameriava na dosiahnutie rovnováhy tela, mysle a ducha. V ajurvéde sa verí, že každý človek je zložený z piatich základných prvkov, nazývaných panchamahabhuty. Tieto prvky sú vzduch (vayu), oheň (agni), voda (jala), zem (prithvi) a éter (akash).

Ajurvédské elementové oleje sú vytvorené z kombinácie rôznych byliných, rastlinných a prírodných extraktov, ktoré sú spojené s konkrétnymi panchamahabhutami. Každý elementový olej má svoje vlastnosti a účinky na telo a myseľ. Nasledujú príklady niektorých ajurvédskych elementových olejov:

  1. Vayu (vzduch) olej: Tento olej sa používa na harmonizáciu vzdušného prvku v tele. Pomáha pri uvoľňovaní napätia, podporuje cirkuláciu a zmierňuje problémy spojené s nervovým systémom.

  2. Agni (oheň) olej: Tento olej je zameraný na vyrovnanie ohnivého prvku v tele. Pomáha pri trávení, podporuje metabolizmus a energizuje telo.

  3. Jala (voda) olej: Tento olej sa používa na vyváženie vodného prvku v tele. Má upokojujúci účinok, pomáha hydratovať pokožku a zmierniť zápalové stavy.

  4. Prithvi (zem) olej: Tento olej je určený na vyrovnanie zemského prvku v tele. Má upokojujúce a stabilizujúce účinky, podporuje rast a regeneráciu tkanív.

  5. Akash (éter) olej: Tento olej sa používa na vyváženie éterického prvku v tele. Má upokojujúci účinok na myseľ a podporuje vnútornú rovnováhu.

Každý z týchto olejov má jedinečné zloženie a môže sa aplikovať masážou na telo, pridávať do kúpeľa alebo použiť ako pleťový olej na ošetrenie vlasov a pokožky tváre a tela.  

Vzácny jojobový olej v kombinácii s olejom zo sladkej mandle, mätového oleja, oleja z citrónovej trávy a sladkého pomaranča v špeciálnej zmesi čistých esenciálnych olejov. Pôvodná receptúra, žiadne chemické konzervanty a minerálne oleje, všetko v bio organickej kvalite, to je rada unikátnych masážnych olejov vyvinutých špeciálne pre najnáročnejších klientov.

* Jojobový olej je pomerne vzácny olej, ktorý je obzvlášť vhodný pre veľmi suchú pokožku, nakoľko jeho zloženie je veľmi podobné pokožke vlastným olejom. Napomáha udržiavať prirodzenú vlhkosť pokožky, upravuje tvorbu akné a prípadné nerovnosti pokožky.

* Olej zo sladkej mandle je vďaka svojej jemnej konzistencii, rýchlej absorbcii a príjemnej aróme mimoriadne obľúbeným telovým a pleťovým olejom. Je bohatý na vitamíny A, B1, B2 , B6 a E. Pokožku zanecháva zamatovo jemnú a hydratovanú.

* Mätový olej má jemný chladivý účinok, ktorý môže pomôcť zmierniť bolesť a upokojiť podráždenú pokožku. Používa sa na liečbu bolesti hlavy, migrény, svalových napätí a bolesti kĺbov. Jeho stimulačné vlastnosti môžu pomôcť zlepšiť koncentráciu, ostražitosť a mentálnu jasnosť. 

* Olej z citrónovej trávy má upokojujúci účinok na nervový systém a môže pomôcť znížiť stres a úzkosť. Taktiež má antispazmodické vlastnosti a môže pomôcť uvoľniť svaly a zmierniť bolesť. Olej z citrónovej trávy má zároveň antiseptické vlastnosti, vďaka čomu lieči kožné infekcie, akné a dermatitídu. 

* Olej zo sladkého pomaranča sa často používa v prírodných kozmetických výrobkoch, nakoľko má vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zvýšiť hydratáciu pokožky, zjemniť ju a dodávať jej lesk. Taktiež má sladkú, príjemnú a osviežujúcu vôňu, ktorá zlepšuje náladu a zvyšuje pocit radosti a optimismu.

Masážny olej VZDUCH bol navrhnutý špeciálne na posilnenie vzdušného elementu.

INGREDIENTS / ZLOŽKY: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Mentha Piperita Oil (Peppermint oil), Cymbopogon Citratus (Lemongrass) Leaf Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Sweet orange) Oil

POUŽITIE: olej aplikujte priamo na pokožku a masážou vmasírujte do pokožky. Olej sa môže sa aplikovať masážou na telo, nakvapkaním pár kvapiek do kúpeľa ako kúpeľný olej alebo ako olej na ošetrenie vlasov a pokožky tváre a tela.

UPOZORNENIE, SKLADOVANIE: výrobok je určený len na vonkajšie použitie. Olej skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte ho pred priamym slnečným žiarením. Chráňte pred deťmi.

Krajina pôvodu: THAJSKO
Objem: 100 ml.

Trvanlivosť výrobku: 24 mesiacov

ZÁKLADNÉ ELEMENTOVÉ CHARAKTERISTIKY PODĽA AJURVÉDY:

element

obdobie

šťava

orgán

vlastnosti

označenie

moderné označenie

charakteristika

vietor

Jar

krv

pečeň

Teplý a vlhký

sangvinik

umelec

odvážny, plný nádeje

oheň

Leto

žltá žlč

slezina

Teplý a suchý

cholerik

idealista

ľahko hnevlivý, zle naladený

zem

Jeseň

čierna žlč

žlčník

Studený a suchý

melancholik

ochranca

skormútený, nespavý, podráždený

voda

Zima

hlien

mozog,

pľúca

Studený a vlhký

flegmatik

racionalista

pokojný, bez emócií


 

Naspäť
Rýchly telefónny kontakt:
(421) 55 677 19 36