Naspäť / Ajurvédsky elementový pleťový a telový olej - OHEŇ

Základné údaje

Cena s DPH: 15,00 €
Dostupnosť: na sklade
Doba dodania: 24 hodín od objednania
ks

Ajurvédské elementové oleje sú jedným z hlavných produktov v ajurvédskej medicíne. Ajurvéda je starodávny indický systém liečenia, ktorý sa zameriava na dosiahnutie rovnováhy tela, mysle a ducha. V ajurvéde sa verí, že každý človek je zložený z piatich základných prvkov, nazývaných panchamahabhuty. Tieto prvky sú vzduch (vayu), oheň (agni), voda (jala), zem (prithvi) a éter (akash).

Ajurvédské elementové oleje sú vytvorené z kombinácie rôznych byliniek, rastlín a prírodných extraktov, ktoré sú spojené s konkrétnymi panchamahabhutami. Každý elementový olej má svoje vlastnosti a účinky na telo a myseľ. Nasledujú príklady niektorých ajurvédskych elementových olejov:

  1. Vayu (vzduch) olej: Tento olej sa používa na harmonizáciu vzdušného prvku v tele. Pomáha pri uvoľňovaní napätia, podporuje cirkuláciu a zmiernuje problémy spojené s nervovým systémom.

  2. Agni (oheň) olej: Tento olej je zameraný na vyrovnanie ohnivého prvku v tele. Pomáha pri trávení, podporuje metabolizmus a energizuje telo.

  3. Jala (voda) olej: Tento olej sa používa na vyváženie vodného prvku v tele. Má upokojujúci účinok, pomáha hydratovať pokožku a zmierniť zápalové stavy.

  4. Prithvi (zem) olej: Tento olej je určený na vyrovnanie zemského prvku v tele. Má upokojujúce a stabilizujúce účinky, podporuje rast a regeneráciu tkanív.

  5. Akash (éter) olej: Tento olej sa používa na vyváženie éterického prvku v tele. Má upokojujúci účinok na myseľ a podporuje vnútornú rovnováhu.

Každý z týchto olejov má jedinečné zloženie a môže sa aplikovať masážou na telo, pridávať do kúpeľa alebo použiť ako pleťový olej na ošetrenie vlasov a pokožky tváre a tela.

Vzácny jojobový olej v kombinácii s olejom zo sladkej mandle, slnečnicovým, zázvorovým, rozmarínovým a eukalyptovým olejom v špeciálnej zmesi čistých esenciálnych olejov. Pôvodná receptúra, žiadne chemické konzervanty a minerálne oleje, všetko v bio organickej kvalite, to je rada unikátnych masážnych olejov vyvinutých špeciálne pre najnáročnejších klientov.

* Jojobový olej je pomerne vzácny olej, ktorý je obzvlášť vhodný pre veľmi suchú pokožku ,nakoľko jeho zloženie je veľmi podobné pokožke vlastným olejom. Napomáha udržiavať prirodzenú vlhkosťpokožky , upravuje tvorbu akné a prípadné nerovnosti pokožky.

* Olej zo sladkej mandle je vďaka svojej jemnej konzistencii , rýchlej absorbcii a príjemnej aróme mimoriadne obľúbeným prírodným olejom. Je bohatý na vitamíny A, B1, B2 , B6 a E. Pokožku zanecháva sametovo jemnú a hydratovanú.

* Olej zo semienok slnečnice je bohatý na esenciálne mastné kyseliny. Pomáha hydratovať, regenerovať a napravovať stav pokožky. Je špeciálne vhodný na namáhanú, citlivú, suchú a poškodenú pokožku.

* Zázvorový olej má stimulačné účinky, ktoré oživujú unavenú pokožku, zvyšujú jej vitalitu, prispievajú k oživeniu a rozjasneniu pokožky. Jeho aplikácia na pokožku môže pomôcť zvýšiť produkciu kolagénu a elastínu, čo vedie k pevnejšej a hladšej pokožke.

* Rozmarínový olej obsahuje silné antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred voľnými radikálmi a poškodením spôsobeným oxidatívnym stresom. Toto môže pomôcť pri prevencii predčasného starnutia pokožky a zlepšiť jej celkový vzhľad. 

* Eukalyptový olej má antiseptické a antimikrobiálne vlastnosti, ktoré pomáhajú bojovať proti baktériám a infekciám, vďaka čomu je účinný pri liečbe akné a kožných vyrážok.

Masážny olej OHEŇ bol navrhnutý špeciálne na posilnenie ohnivého elementu.

INGREDIENTS / ZLOŽKY: Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Zingiber Officinale Root (Ginger) Oil, Rosmarinus officinalis (Rosemary) flower oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil .

POUŽITIE: olej aplikujte priamo na pokožku a masážou vmasírujte do pokožky. Olej sa môže sa aplikovať masážou na telo, nakvapkaním pár kvapiek do kúpeľa ako kúpeľný olej alebo ako olej na ošetrenie vlasov a pokožky tváre a tela.

UPOZORNENIE, SKLADOVANIE: výrobok je určený len na vonkajšie použitie. Olej skladujte na chladnom a suchom mieste, chráňte ho pred priamym slnečným žiarením. Chráňte pred deťmi.

Krajina pôvodu: THAJSKO
Objem: 100 ml.

Trvanlivosť výrobku: 24 mesiacov

ZÁKLADNÉ ELEMENTOVÉ CHARAKTERISTIKY PODĽA AJURVÉDY:

 

element

obdobie

šťava

orgán

vlastnosti

označenie

moderné označenie

charakteristika

vietor

Jar

krv

pečeň

Teplý a vlhký

sangvinik

umelec

odvážny, plný nádeje

oheň

Leto

žltá žlč

slezina

Teplý a suchý

cholerik

idealista

ľahko hnevlivý, zle naladený

zem

Jeseň

čierna žlč

žlčník

Studený a suchý

melancholik

ochranca

skormútený, nespavý, podráždený

voda

Zima

hlien

mozog,

pľúca

Studený a vlhký

flegmatik

racionalista

pokojný, bez emócií


Naspäť
Rýchly telefónny kontakt:
(421) 55 677 19 36