Naspäť / Ajurvédsky elementový pleťový a telový olej - OHEŇ

Základné údaje

Dostupnosť: na objednávku
Doba dodania:

Čisto prírodné masážne a kúpeľné oleje sú namiešané podľa prísnych pravidiel ajurvédy , vo vyváženej kombinácií ingrediencií pre jednotlivé elementy - OHEŇ, VODA, VZDUCH a ZEM. Vzácny jojobový olej v kombinácii s olejom zo sladkej mandle, slnečnicového oleja , vitamínu E a zmesi čistých esenciálnych olejov. Pôvodná receptúra , žiadne chemické konzervanty a minerálne oleje, všetko v bio organik kvalite , to je rada masážnych olejov vyvinutých špeciálne pre najnáročnejších klientov.

Jojobový olej je pomerne vzácny olej, ktorý je obzvlášť vhodný pre veľmi suchú pokožku ,nakoľko jeho zloženie je veľmi podobné pokožke vlastným olejom. Napomáha udržiavať prirodzenú vlhkosťpokožky , upravuje tvorbu akné a prípadné nerovnosti pokožky.

Olej zo sladkej mandle
je vďaka svojej jemnej konzistencii , rýchlej absorbcii a príjemnej aróme mimoriadne obľúbeným prírodným olejom. Je bohatý na vitamíny A, B1, B2 , B6 a E. Pokožku zanecháva sametovo jemnú a hydratovanú.

Olej zo semienok slnečnice je bohatý na esenciálne mastné kyseliny. Pomáha hydratovať,regenerovať a napravovať stav pokožky. Je špeciálne vhodný na namáhanú, citlivú , suchú a poškodenú pokožku.

VITAMIN E je účinný antioxidant, ktorý sa výrazne podieľa na obnove poškodených tkanív a buniek, nakoľko spomaľuje proces ich starnutia .

Podľa Ajurvédy existujú 4 elementy kozmu – vzduch, zem, oheň a voda, ktoré tvoria všetko vo vesmíre vrátaneľudského tela. Ajurvéda má významnú teóriu , podľa ktorejčlovek je miniatúrou vesmíru , je to tzv. mikrokozmos makrokozmu. Materiálna podoba človeka a vesmíru sú tvorené rovnakými 5 základnými elementmi : prthvi ( pevný základ oboch –zem) , apas ( tekutina – voda), tejas ( vyžarujúca energia, teplota tela – oheň ), vayu ( vzduch) a akasa( otvory a prázdne miesta vnútri ).
V ajurvédskej medicíne je zdravie definované ako zdravosť sarira( telo) , manas ( myseľ ) a atman ( Ja ). Každé z týchto elementov musí byť vyživované tak, aby sa dosiahol zdravý rovnovážny stav.
Masážny olej OHEŇ bol navrhnutý špeciálne na posilnenie ohnivého elementu.

ZÁKLADNÉ ELEMENTOVÉ CHARAKTERISTIKY:

element

obdobie

šťava

orgán

vlastnosti

označenie

moderné označenie

charakteristika

vzduch

Jar

krv

pečeň

Teplý a vlhký

sangvinik

umelec

odvážny, plný nádeje

oheň

Leto

žlta žlč

slezina

Teplý a suchý

cholerik

idealista

ľahko hnevlivý, zle naladený

zem

Jeseň

čierna žlč

žlčník

Studený a suchý

melancholik

ochranca

skormútený, nespavý, podráždený

voda

Zima

hlien

mozog,

pľúca

Studený a vlhký

flegmatik

racionalista

pokojný, bez emócií

Naspäť
Rýchly telefónny kontakt:
(421) 55 677 19 36